Par mums Tulkošanas pakalpojumi  PASŪTĪT Specializācija  Komercnoteikumi Vakances Blogs CV Kontakti
Rīgas Centrālā bibliotēka aicina uz ''Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmatas 2014'' atvēršanas pasākumu
2015-11-27
gadagramata320.png3. decembrī plkst. 15.00 Rīgas Centrālā bibliotēka aicina uz „Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmatas 2014” atvēršanas pasākumu Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā. 
2014. gads Rīgai aizritējis Eiropas kultūras galvaspilsētas zīmē. RCB devums pilsētai summējās akcijā „Bibliotēkas Rīgai”, kura visu gadu bija RCB un filiālbibliotēku darbības pamattēma un kuras uzdevums bija dažādos rakursos atklāt savas apkaimes unikalitāti.
 
Gadagrāmatas veidotāji par būtisku ir atzinuši dokumenta „Lionas deklarācija par pieeju informācijai un attīstībai” ievietošanu mūsu profesionālajā izdevumā. Bez tam interesentiem būs iespēja iepazīties ar atziņām, kas gūtas pasaules bibliotekāru profesionālajā saietā – IFLA ģenerālkonferencē Lionā, kā arī gūt priekšstatu par jauno publisko bibliotēku, kas par godu 2014. gada kultūras galvaspilsētas titulam atvērta Ūmeo (Zviedrija). 

Arī pašu mājās ir, ar ko palepoties! Pēc telpu renovācijas durvis vērusi viena no skaistākajām RCB filiālbibliotēkām – „Avots”. Tagad „Avotā” ir izvietota arī slavenā apgāda „Grāmatu Draugs” īpašnieka Helmara Rudzīša izdoto grāmatu kolekcija, ko savukārt papildina jaunais RCB izdevums - RCB Bibliotēkas dienesta speciālistu sastādītais bibliogrāfiskais rādītājs „Helmars Rudzītis un izdevniecības „Grāmatu Draugs” darbība trimdā”. 

Lasītāji varēs iepazīties ar pieredzi, kas gandrīz desmit gadus krāta RCB ārējā apkalpošanas punktā „Saulaino dienu bibliotēka” Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Palīgs profesionāļiem būs arī ieteikumi par to, kā kārtojams krājums bērniem un kā uzlabot bibliotekārās apkalpošanas darbu un saskarsmi ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Sava vieta grāmatā ir arī bibliotekāru atmiņām un populārajai interviju sadaļai, kura saista ar dzīvu un nepastarpinātu RCB darbinieku skatījumu uz bibliotēku, dzīvi  un pasauli vispār.  

Grāmatu tradicionāli noslēdz RCB svarīgāko notikumu hronika un bibliogrāfija, kā arī kopsavilkums angļu valodā. 

Vairāk par šo uzzini Rīgas Centrālās bibliotēkas mājas lapā.

 « Atgriezties

Pasūtīt
Seko mums

Jaunumi
Baltic Translations © 2018  |  Lapas izstrādātājs: Smartsoft
Tel.:(+371) 288 66 169
E-mail: info@baltictranslations.lv