Par mums Tulkošanas pakalpojumi  PASŪTĪT Specializācija  Komercnoteikumi Vakances Blogs CV Kontakti
Tbilisi svinīgi atver grāmatas par Baltijas-Gruzijas vēsturi un latviešu valodas apguvi
2015-11-10
tbilisi320.pngTbilisi Latvijas vēstniecībā notikusi gruzīnu vēsturnieka, profesora Niko Džavahišvili grāmatas "Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē" latviešu un krievu valodā, kā arī gruzīnu rakstnieka Levana Beridzes un valodnieka Kahas Gabunias izdevuma "Salatvelo: latviešu valoda gruzīnu studentiem" atvēršanas svētki.
Klātesot N. Džavahišvili un K. Gabuniam, vēstniece Elita Gavele sveica grāmatu autorus un izteica pateicību par nozīmīgu ieguvumu Baltijas valstu un Gruzijas vēstures jautājumu izpētē. E. Gavele aicināja turpināt iesākto darbu valstu vēsturisko notikumu skaidrošanā un latviešu valodas apmācības veicināšanā Gruzijā.

Uzrunājot klātesošos diplomātiskā korpusa, akadēmisko aprindu un latviešu diasporas Gruzijā pārstāvjus, grāmatu autori pateicās gan Latvijas, gan Gruzijas sadarbības partneriem izdevumu tapšanā. N. Džavahišvili akcentēja turpmākos pētījumus un plānus Latvijas un Gruzijas vēstures faktu apzināšanā. K. Gabunia informēja, ka pašlaik ir uzsākta latviešu - gruzīnu un gruzīnu - latviešu valodas vārdnīcas sastādīšana.

Grāmata "Salatvelo: latviešu valoda gruzīnu studentiem" ir izdota 2014. gadā, turpinot Latviešu valodas aģentūras noteiktai mērķauditorijai paredzētu latviešu valodas mācību palīglīdzekļu sagatavošanu. Grāmatas pamatā ir stāsts par divu cilvēku - latvietes un gruzīna - mīlestību, un Latvijas un Gruzijas ciešo saikni.

Rīgā grāmata "Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē" latviešu valodā tika atklāta 10.septembrī, savukārt izdevums krievu valodā - 9.oktobrī.

 « Atgriezties

Pasūtīt
Seko mums

Jaunumi
Baltic Translations © 2018  |  Lapas izstrādātājs: Smartsoft
Tel.:(+371) 288 66 169
E-mail: info@baltictranslations.lv